فروماسونری و دجال

 

 

نشان فراماسونری، گونیا و پرگار

  فراماسونري،يك تشكيلات مخفي است كه در سطحي جهاني‏ و با عمق و دامنه بسيار وسيعي در بسياري مسائل سياسي و اقتصادي‏ و فرهنگي دخالت و اعمال نظر مي‏نمايد و در بسياري از رويدادهاي‏ عمده تاريخ نقش مؤثري داشته و دارد.موضوعات مرتبط: شیطان پرستی

ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و هشتم مهر 1389 ] [ 14:29 ] [ منجی ]

روایت جالب مسلمان شدن یک دختر یهودی در "اسراییل"

روزنامه اسپانیایی الموندو از مسلمان شدن یک دختر 19 ساله یهودی در منطقه کرمئیل واقع در شمال فلسطین اشغالی خبرداد و نوشت : این دختر یهودی که از خانواده متعصب راستگرای یهودی است حجاب بر سرمی کند و روزانه به قرائت قرآن می پردازد.

به گزارش خبرگزاری قدس این روزنامه در گفتگویی با مارو داویدیوبیچی دختریهودی تازه مسلمان شده نوشت: از سن 13 سالگی نسبت به قرآن حساس شدم پرسشهای زیادی بود که به دنبال پاسخش می گشتم اما پاسخ ها را در دین خود هرگز نیافتم. برای اولین بار به مسجد رفتم. وقتی از مسجد خارج شدم در قلبم راحتی و سبکباری احساس کردم در مسجد کار خاصی نکرده بودم اما احساس می کردم قلبم پاک و تمیز شده است ...کم کم پاسخ پرسشهایم را در دین اسلام یافتم و رسما به این دین گرویدم.

این دختر یهودی تازه مسلمان شده گفته است:من اعتراف می کنم کاری که کرده ام باعث خشم و نگرانی شدید یهودیان خواهد شد و انان مرا خائن و دیوانه معرفی خواهند کرد... و حتما از من می پرسند که چگونه یهودیت را به کناره ی انداخته ام و به دین اجدادم پشت کرده ام... اما من یادم هست که از یک پدر و مادر یهودی متولد شده ام.

مارو ادامه می دهد: والدینم از این اقدام من سرخورده شده اند و من این وضعیت را می فهمم... اینکه آنها مرا به خیانت متهم می کنند را نیز درک می کنم به رغم این اما من والدینم را ترک نخواهم کرد .بهترمیدانم که با این وضعیت جدید کنار بیایم.

الموندو نوشت: مارو سعی کرده است که پدر و مادرش را نیز مسلمان کند اما ظاهرا پدر مادرش در جواب گفته اند که آنها ازادند هردینی را بپذیرند و بنابراین یهودی می مانند و تمایلی در گرایش به دین دیگر ندارند.

مارو الان شعائر اسلامی را به جا می آورد و تماما امور مربوط به یهودیت را کنار گذاشته است. او حجاب بر سر دارد و دائما قران تلاوت می کند.

به نقل از این روزنامه اسپانیایی وقوع تحول جدید برای مارو این دختر 19 ساله یهودی برای خانواده اش به مثابه یک زلزله بزرگ است و کافی است مخاطب در جهان بداند که والدین او از یهودیان راستگر و عرب و مسلمان ستیز اسراییل هستند.


[ دوشنبه بیست و ششم مهر 1389 ] [ 22:17 ] [ منجی ]

امام رضا(ع)

ای آستان قدس تو تنها پناه من بر خاک باد پیش تو روی سیاه من
می آید از درون ضریحت شمیم عشق پیچیده در فضای حرم سوز و آه من
چشمم به چلچراغ حریم تو روشن است ای چلچراغ چشم تو، خورشید راه من
گلدسته ات منادی صورت اذان عشق مأنوس با غروب و زوال و پگاه من
مهر از فروغ گنبد پاکت گرفته وام شمس الشموس هستی و نامت گواه من
... ای غربت مجسم تاریخ، ای امام ای خاک پای مرقد تو بوسه گاه من

[ یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389 ] [ 14:40 ] [ منجی ]

زندگاني امام رضا(ع)

زندگاني امام رضا(ع)

   زادگاه
هشتمين پيشواي شيعيان امام علي بن نوسي الرضا عليه السلام در مدينه ديده به جهان گشود.

  كنيه ها
ابوالحسن و ابوعلي

  لقبها
رضا، صابر، زكي، ولي، فاضل، وفي، صديق، رضي، سراج الله، نورالهدي، قرة عين المؤمنين، مكيدة الملحدين، كفوالملك، كافي الخلق، رب السرير، و رئاب التدبير

  مشهورترين لقب
مشهورترين لقب آن حضرت «رضا» است و در سبب اين لقب گفته اند: «او از آن روي رضا خوانده شد كه در آسمان خوشايند و در زمين مورد خشنودي پيامبران خدا و امامان پس از او بود. همچنين گفته شده : از آن روي كه همگان، خواه مخالفان و خواه همراهان به او خشنود بودند. سر انجام، گفته شده است: از آن روي او رضا خوانده اند كه مأمون به او خشنود شد.»

  مادر امام
در روايتهاي مختلفي كه به ما رسيده است نامها و كينه ها و لقبهاي ام البنين، نجمه، سكن، تكتم، خيزران، طاهره و شقرا، را براي مادر آن حضرت آورده اند.

  زاد روز
درباره روز، ماه و سال ولادت و همچنين وفات آن حضرت اختلاف است.
ولادت آن حضرت را به سالهاي (148 و 151 و 153ق) و در روزهاي جمعه نوزدهم رمضان، نيمه همين ماه، جمعه دهم رجب و يازدهم ذي القعده.

  روز شهادت
روز وفات آن حضرت را نيز به سالهاي (202 و 203 و 206ق) دانسته اند.
اما بيشتر بر آنند كه ولادت آن حضرت در سال (148ق) يعني همان سال وفات امام صادق عليه السلام بوده است، چنان كه مفيد، كليني، كفعمي، شهيد، طبرسي، صدوق، ابن زهره، مسعودي، ابوالفداء، ابن اثير، ابن حجر، ابن جوزي و كساني ديگر اين نظر را برگزيده اند.
در باره تاريخ وفات آن حضرت نيز عقيده اكثر عالمان همان سال(203ق) است.
بنابر اين روايت، عمر آن حضرت پنجاه و پنج سال مي شود كه بيست و پنج سال آن را در كنار پدر خويش سپري كرده و بيست سال ديگر امامت شيعيان را بر عهده داشته است.
اين بيست سال مصادف است با دوره پاياني خلافت هارون عباسي، پس از آن سه سال دوران خلافت امين، و سپس ادامه جنگ و جدايي ميان خراسان و بغداد به مدت حدود دو سال، و سر انجام دوره اي از خلافت مأمون.

  فرزندان
گرچه كه نام پنج پسر و يك دختر براي او ذكر كرده اند، اما چنان كه علامه مجلسي مي گويد: حداكثر تنها از جواد به عنوان فرزند او نام برده اند.
به دسيسه مامون و با سم او به شهادت رسيد و پيكر مطهر او را در طوس در قبله قبه هاروني سراي حميد بن قحطبه طايي به خاك سپردند و امروز مرقد او مزار آشناي شيفتگان است.

زندگى و شخصيت امامان شيعه، دو جنبه ارزشى متمايز و با اين  حال مرتبط با هم دارد:

  اول : شخصيت عملى و علمى و اخلاقى و اجتماعى آنان كه در طول زندگى ايشان، در منظر همگان شكل گرفته است و فهم و ادراك آن نياز به پيش زمينه‏  هاى اعتقادى و مذهبى خاص ندارد، بلكه هر بيننده فهيم و داراى شعور و انصاف مى‏تواند، ارزش ها و امتيازهاى آنان را دريابد و بشناسد.

  دوم : شخصيت معنوى و الهى آنان كه ريشه در عنايت ويژه خداوند نسبت به ايشان دارد.  شناخت اين بعد از شخصيت اهل بيت نياز به معرفت هاى پيشين  دارد؛ يعنى نخست بايد به رسالت پيامبر(ص) ايمان داشت و براساس رهنمودهاى آن حضرت، ولايت عترت را پذيرفت و براى شناخت جايگاه عترت به  روايات و راويان معتبر اعتماد كرد و كوتاه سخن اين كه بينش هاى مذهبى مختلف، مى‏تواند مانع شناخت اين بعد از شخصيت اهل‏ بيت عليهم السلام باشد.
 


[ یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389 ] [ 14:37 ] [ منجی ]

اقامت گاه حضرت مهدی (ع) کجاست؟

 امام قائم (ع)کجاست وآیا فرزند و همسر دارد؟       

پاسخ:ازقواعد و روابات معصومین(ع) استفاده میشود که امام قائم(ع) هم اقامت گاه دارد و هم زن و فرزند.    در مورد اقامت گاه آن حضرت (ع)،نخست باید توجه داشت که آن حضرت (ع)همه ساله در مراسم عظیم حج شرکت میکند و بعضی از سعادت مندان در مراسم حج به محضرش شرفیاب شده اند.همچنین هرجا که بخواهد از مشاهده مشرفه و.. خواهد رفت. امادر مورد اقامت گاه آن حضرت و فرزندان و بستگان ویاران مخصوص (اوتاد) چندین مکان مانند:مدینه،دشت حجاز،کوه رضوی،کرعه(نام قریه ای در یمن-المجالس السنیه) و سرزمین دوردست و ... گفته شده است.                                                                                                         موضوعات مرتبط: مهدویت

ادامه مطلب
[ جمعه بیست و سوم مهر 1389 ] [ 22:25 ] [ منجی ]

علائم اخر الزمان

 

حمیری در قرب الاسناد از محمد بن صدقه از امام جعفر صادق از پدرش روایت کرده که پیغمبر فرمود: چگونه خواهید بود زمانی که زنان شما فاسد و جوانان شما فاسق شوند نه امر به معروف کنید و نه نهی از منکر نمایید.

 

عرض کردند:یا رسول الله ایا اینچنین خواهد شد؟

 

فرمود :اری از این هم بدتر میشود،چگونه خواهید بود در وقتیکه ببینید کار خوب،زشت و کار زشت،خوب شمرده شود!

 موضوعات مرتبط: مهدویت

ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و یکم مهر 1389 ] [ 14:37 ] [ منجی ]

خطبه ی امیر المومنین و اوضاع اخر الزمان وتوصیفاتی راجع به دجال

شیخ صدوق در کمال الدین از نزال بن سیره روایت میکند که گفت: علی بن ابی طالب برای ما خطبه خواند و پس از حمد و ثنای اللهی سه بار فرمود: سلونی ایها الناس قبل ان تفقدونی یعنی ای مردم!پیش از انکه مرا از دست بدهید،هر چه می خواهید از من بپرسید!

 

در این وقت صعصعه بن صوحان از جا برخاست و گفت:یا امیر المومنین!دجال کی خواهد امد؟

 موضوعات مرتبط: مهدویت

ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و یکم مهر 1389 ] [ 14:33 ] [ منجی ]

مظلومیت تو ، غفلت ما

از ما بر تو سلام.. ای آقا و مولای ما!
سلامی از جنس همان سلام هایی که سال هاست به شما می کنیم و جوابی نمیشنویم....          نه اینکه جواب نمی آید..   
                             ..
و یا جواب دهنده اش در دادن جواب، کوتاهی کند!!
بلکه حقیقت این است که غبار گناه گوش سلام دهنده اش را سنگین کرده!!

 

 آری... از ما بر تو سلام!
سلامی از جانب غلام و نوکری خسته دل...  که هیچگاه مولای و آقای خود را ندیده که به او عرض ادب کند و چشمانش به جمال آقا و سرورش روشن شود!!
نه اینکه آقایش غیب و ناپدید شده باشد!!

 موضوعات مرتبط: مهدویت

ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و یکم مهر 1389 ] [ 14:25 ] [ منجی ]

روزی که قائم (عج) در مکه ظهور می کند

در کتاب انوار مضیئه از ابو بصیر روایت نموده که امام محمد باقر (ع) فرمود: قائم بیاران خود میگوید: ای مردم! اهل مکه منرا نمیخواهند ولی من برای هدایت فرستاده شدم تا انچه شایسته است که شخصی مثل من بانها بگوید ، گفته و با انها اتمام حجت کنم.

 

انگاه مردی از یاران خود را می طلبد و بوی میگوید : برو نزد اهل مکه و بگو ای اهل مکه من فرستاده ی فلانی هستم،او به شما میگوید: ما خانواده ی رحمت و معدن رسالت و خلافت هستیم.ما ذریه ی محمد و سلاله ی پیغمبرانیم، مردم به ما ستم نمودند و از هنگام رحلت پیامبر تا کنون حق ما غضب شده است.موضوعات مرتبط: مهدویت

ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و یکم مهر 1389 ] [ 14:23 ] [ منجی ]

خبر ابی بن کعب درباره ی علائم امدن قائم

در کتاب (عیون اخبار الرضا) از علی بن عاصم از امام محمد تقی(ع) از پدران بزرگوارش روایت کرده که پیامبر(ص) قائم (عج) برای ابی ابن کعب اینگونه توصیف فرمود: خداوند نطفه ی بابرکت و پاک و پاکیزه را در صلب حسین بوجود اورد که هر مومنی که خداوند از وی در خص.ص دوستی اهل بیت پیمان گرفته است،از ان نطفه خشنود است و هر منکری از ان دوری میجوید.او امام پرهیزگار و هادی و مهدی است که حکم به عدل میکند و دستور بدان میدهد و در گفتارش خدا را تصدیق میکند،خداوند هم او را تصدیق مینماید و چون دلائل و علائم ان اشکار شود از سرزمین تهامه(جزو خاک حجاز و عربستان و کنایه از شهر مکه است) بیرون میاید.او گنجهایی دارد کهموضوعات مرتبط: مهدویت

ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و یکم مهر 1389 ] [ 14:19 ] [ منجی ]

فضيلت زيارت


فضيلت زيارت

دعا و زيارت، پر و بال گشودن از گوشه تنهايي، تا اوج با خدا بودن است. دعا و زيارت، جامي است زلال از معنويت ناب درکام عطشناک زندگي؛ و زيارت حرم معصومه (س)، بارقه اميدي در فضاي غبارآلود زمانه، فرياد روح مهجور در هنگامه غفلت و بي خبري، و نسيمي فرحناک و برخاسته از باغستان هاي بهشت است.
زيارت مرقد فاطمه معصومه (س)، به انسان اعتماد به نفس مي دهد، و او را از غرق شدن در گرداب نوميدي باز مي دارد و به تلاش بيشتر دعوت مي کند. زيارت مزار با صفاي کريمه اهل بيت (س)، سبب مي شود که زائر حرم، خود را نيازمند پروردگار ببيند، در برابر او خضوع کند، از مرکب غرور و تکبر- که سرچشمه تمامي بدبختي ها و سيه روزي هاست- فرو آيد و حضرت معصومه (س) را واسطه درگاه پروردگار عالميان قرار دهد. بر همين اساس است که براي زيارت آن حضرت، پاداش بسيار بزرگي وعده داده شده و آن، ورود به بهشت است.
در اين باره از امام جواد (ع) نقل شده که فرمود: «هر کس عمه ام را در قم زيارت کند، بهشت از آن اوست».


موضوعات مرتبط: اسلام
[ جمعه شانزدهم مهر 1389 ] [ 20:30 ] [ منجی ]

امام رضا (ع): هرکه خواهرم معصومه را در قم زیارت کند بهشت از آن اوست.مرغ دلم راهی قم می شود
در حرم امن تو گم می شود

عمه سادات سلام علیک
روح عبادات سلام علیک

كوثر نوری به كوير قمی
آب حيات دل اين مردمی

عمه سادات بگو كيستی؟
فاطمه يا زينب ثانيستی؟

از سفر كرب و بلا آمدی؟
يا كه به دنبال رضا آمدی؟

من چه كنم شعله داغ تو را
درد و غم شاهچراغ تو را

کاش شبی مست حضورم كنی
باخبر از وقت ظهورم كنی

(زنده یاد آقاسی)
-----------------------------

باسلام و تبریک

ولادت کریمه اهل بیت بی بی حضرت معصومه سلام الله علیها


                                               ..یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنة..موضوعات مرتبط: اسلام
[ جمعه شانزدهم مهر 1389 ] [ 20:28 ] [ منجی ]

مقام علمي حضرت معصومه (س)


مقام علمي حضرت معصومه (س)

حضرت معصومه (س) از جمله بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشيع است و مقام علمي بلندي دارد.
نقل شده که روزي جمعي از شيعيان، به قصد ديدار حضرت موسي بن جعفر (ع) و پرسيدن پرسش هايي از ايشان، به مدينه منوره مشرف شدند. چون امام کاظم (ع) در مسافرت بود، پرسش هاي خود را به حضرت معصومه (س) که در آن هنگام کودکي خردسال بيش نبود، تحويل دادند. فرداي آن روز براي بار ديگر به منزل امام رفتند، ولي هنوز ايشان از سفر برنگشته بود. پس به ناچار، پرسش هاي خود را باز خواستند تا در مسافرت بعدي به خدمت امام برسند، غافل از اين که حضرت معصومه (س) جواب پرسش ها را نگاشته است. وقتي پاسخ ها را ملاحظه کردند، بسيار خوشحال شدند و پس از سپاسگزاري فراوان، شهر مدينه را ترک گفتند. از قضاي روزگار در بين راه با امام موسي بن جعفر (ع) مواجه شده، ماجراي خويش را باز گفتند. وقتي امام پاسخ پرسش ها را مطالعه کردند، سه بار فرمود: پدرش فدايش.


موضوعات مرتبط: اسلام
[ جمعه شانزدهم مهر 1389 ] [ 20:25 ] [ منجی ]

***مظهر فضايل***


***مظهر فضايل***

حضرت فاطمه معصومه (س) مظهر فضايل و مقامات است. روايات معصومان (ع) فضيلت ها و مقامات بلندي را به آن حضرت نسبت مي دهد.
امام صادق (ع) در اين باره مي فرمايند: «آگاه باشيد که براي خدا حرمي است و آن مکه است؛ و براي پيامبر خدا حرمي است و آن مدينه است. و براي اميرمؤمنان حرمي است و آن کوفه است. بدانيد که حرم من و فرزندانم بعد از من، قم است. آگاه باشيد که قم، کوفه کوچک ماست، بدانيد بهشت هشت دروازه دارد که سه تاي آن ها به سوي قم است. بانويي از فرزندان من به نام فاطمه، دختر موسي، در آن جا رحلت مي کند که با شفاعت او، همه شيعيان ما وارد بهشت مي شوند.»


موضوعات مرتبط: اسلام
[ جمعه شانزدهم مهر 1389 ] [ 20:24 ] [ منجی ]

سرچشمه دانش


سرچشمه دانش

حضرت معصومه (س) در خانداني که سرچشمه علم و تقوا و فضايل اخلاقي بود، پرورش يافت. پس از آنکه پدر بزرگوار آن بانوي گرامي به شهادت رسيد، فرزند ارجمند آن امام، يعني حضرت رضا (ع) عهده دار امر تعليم و تربيت خواهران و برادران خود شد و مخارج آنان را نيز بر عهده گرفت. در اثر توجهات زياد آن حضرت، هر يک از فرزندان امام کاظم (ع) به مقامي والا دست يافتند و زبانزد همگان گشتند.
ابن صباغ ملکي در اين باره ميگويد: «هر يک از فرزندان ابي الحسن موسي معروف به کاظم، فضيلتي مشهور دارد». بدون ترديد بعد از حضرت رضا (ع) در ميان فرزندان امام کاظم (ع)، حضرت معصومه (س) از نظر علمي و اخلاقي، والامقام ترين آنان است. اين حقيقت از اسامي، لقب ها، تعريف ها و توصيفاتي که ائمه اطهار (ع) از ايشان نموده اند، آشکار است و اين حقيقت روشن مي سازد که ايشان نيز چون حضرت زينب (س) «عالمه غير معلمه» بوده است.


موضوعات مرتبط: اسلام
[ جمعه شانزدهم مهر 1389 ] [ 20:23 ] [ منجی ]

حضرت فاطمه معصومه (س)حضرت فاطمه معصومه (س)
در روز اول ذيقعده سال ۱۷۳ هجري، در شهر مدينه چشم به جهان گشود.
اين بانوي بزرگوار، از همان آغاز، در محيطي پرورش يافت که پدر و مادر و فرزندان، همه به فضايل اخلاقي آراسته بودند. عبادت و زهد، پارسايي و تقوا، راستگويي و بردباري، استقامت در برابر ناملايمات، بخشندگي و پاکدامني و نيز ياد خدا، از صفات برجسته اين خاندان پاک سيرت و نيکو سرشت به شمار مي رفت. پدران اين خاندان، همه برگزيدگان و پيشوايان هدايت، گوهرهاي تابناک امامت و سکان داران کشتي انسانيت بودندموضوعات مرتبط: اسلام
[ جمعه شانزدهم مهر 1389 ] [ 20:21 ] [ منجی ]

گلستان حکمت و معرفت

قرآن کریم    قرآن کریم سوره اسراء آیه 85:بگو درجواب کسانی که سوال می کنند از تو از حقیقت روح انسان،که روح از جمله کارهای الهی است و از عالم امر است.

             حضرت محمد(ص):هیچ چیز قضا و قدر الهی را تغییر نمی دهد مگر دعا.                                                                                                            (نهج الفصاحه)

                 خداوند جل جلاله به داوود (ع)وحی فرمود:ای داوود به من شکر و سپاس کن داوود عرض کرد خداوندا چگونه تو را شکر کنم؟زیرا همان شکر مستلزم شکر دیگری است.خداوند فرمود :ای داوود با این اقرارت به شکر من ،شکر تو را پذیرفتم.

                                                                (کلیات حدیث قدسی محمد بن حسن حر عاملی)

            صاحبدلی را گفتند :بدین خوبی که آفتاب است نشنیده ایم که کسی او را دوست گرفته است و عشق آورده است گفت برای آن که هرروز می توان دید مگر در زمستان که محجوب است و محبوب.

 

                  روزی بهلول را درگورستانی بر سر قبری نشسته دیدند بدو گفتند:تو که هنوز زنده می باشی چرا با مردگان می نشینی؟گفت:با کسانی مجالست می نمایم که تا با ایشانم مرا از غفلت و غرور باز داشته و پندم دهند و چون از ایشان دور شوم غیبتم ننمایند                            (مجموعه داستان های بهلول)

 

            شیخ بایزید بسطامی (ره) می فرماید:ذکر کثیر نه به عدد است لکن به حضور بی غفلت است.      

                                                  (تذکره الاولیاء،عطار نیشابوری)

           معبود من ! بس است مرا عزت که باشم تورا بنده،بس است به من بزرگی که باشی بر من پروردگار،تو همانی که من دوست دارم پس قرار ده مرا همان طور که می خواهی.                       

                                  (صحیفه علویه،مفاتیح الجنان،مناجات حضرت علی(ع))

                                       دردی داریم و سینه بریانی                عشقی داریم و دیده گریانی

                     عشقی و چه عشق؟عشق عالم سوزی                       دردی و چه درد؟درد بی درمانی       

                                                                            (ابو سعید ابوالخیر)

 

            الهی هر شادی که بیتوست،اندوه انست ، هر دل که نه در طلب توست ویرانست

            الهی چه غم دارد؟ او که تو را دارد        

             (الهی نامه خواجه عبدالله انصاری)


[ دوشنبه دوازدهم مهر 1389 ] [ 19:23 ] [ منجی ]

زندگینامه امام جعفر صادق

 

نام: جعفر (به معنى نهر جارى پرفایده)
کنیه: ابو عبداللّه  لقب: صادق
پدر: حضرت محمد بن على (ع)
مادر: معروف به ام فروه، دختر قاسم بن محمد بن ابى بکر

تاریخ ولادت: یکشنبه 17 ربیع الاول ، سال 83 هجرى

مکان ولادت: مدینه     مدت عمر مبارک : 65 سال
علت شهادت: مسمومیت   قاتل ملعون: منصور دوانیقى (خلیفه عباسى)

زمان شهادت: یکشنبه 25 شوال ، سال 148 هجرى

مدفن مطهر:  قـبـر شریفش در قبرستان بقیع (واقع در مدینه منوره) در کنار قبر پدر و جدّ و عمویش امام حسن مجتبى (علیه السلام) مى باشد.
برای دیدن ادامه مطلب روی More… کلیک کنید

 موضوعات مرتبط: اسلام

ادامه مطلب
[ یکشنبه یازدهم مهر 1389 ] [ 21:4 ] [ منجی ]

شهادت امام جعفر صادق

شهادت امام جعفر صادق (ع)

رئیس مذهب شعیه بر تمام شیعیان جهان

و دوستان خوبم تسلیت باد

التماس دعا

 

 

 موضوعات مرتبط: اسلام
[ یکشنبه یازدهم مهر 1389 ] [ 20:59 ] [ منجی ]

زندگینامه امام صادق(ع)

 

امام جعفر صادقولادت امام و نامگذاری ، امام ششم شیعیان، در هفدهم ربیع الاول سال 83 هجری قمری در مدینه متولد گردید. کنیه ایشان ابو

عبدالله و لقبشان صادق می باشد. پدر ارجمندشان امام باقر و مادرش ام فروة است. رسول خدا سالها قبل ولادت آن حضرت را خبر داده و فرموده بود نام او را صادق بگذارید، زیرا از فرزندان او کسی است که همنام اوست، اما دروغ می گوید «جعفر کذّابموضوعات مرتبط: اسلام

ادامه مطلب
[ یکشنبه یازدهم مهر 1389 ] [ 20:55 ] [ منجی ]