دانلود مولودی مبعث پیامبر اکرم (ص) با صدای طاهری

 

دانلود مولودی مبعث  پیامبر اکرم (ص)

با صدای طاهری

دانلود 

 موضوعات مرتبط: دانلود ها
[ یکشنبه بیست و هشتم خرداد 1391 ] [ 23:56 ] [ منجی ]

مرحوم سيّد محمّد جبل عاملى

كه در اين حكايت از تأثير نامه استغاثه وتوسل عالم صالح مرحوم سيّد محمّد پسر جناب سيّد عباس كه اكنون زنده است ودر روستاى جب شليت از روستاهاى جبل ساكن است واو از پسر عموهاى جناب سيّد درّ الدّين عاملى اصفهانى صهر شيخ فقهاء (جب شليت مخفف جب شيث نبى اللَّه است كه در آنجا چاهى است منسوب به اين پيامبر (عليه السلام) (صهر: قرابت، خويشى، داماد). زمانه شيخ جعفر نجفى است.

سيّد محمّد كه از ايشان ياد شد به واسطه ظلم وجور حاكمان كه قصد داشتند او را در نظام وارتش وارد كنند از وطن خود دور شد وبا ندارى وفقر به طورى كه در روزى كه از جبل عامل خارج شدند غير از يك قمرى كه عُشْرِ قِران است چيزى نداشت وهرگز درخواست نكرد ومدتى سياحت وگردش نمود ودر روزهاى سياحت كردن در حال خواب وبيدارى چيزهاى عجيب بسيارى ديده بود. سرانجام...موضوعات مرتبط: داستان های امام زمان

ادامه مطلب
[ سه شنبه بیست و سوم خرداد 1391 ] [ 21:56 ] [ منجی ]

اشعار کفرآمیز یزید آغاز رسوایى

اسیران اهل بیت(ع) را وارد دمشق کردند و در محل مخصوص اسکان اسیران جاى دادند. یزید، مجلسى ترتیب داد، بزرگان شام را دعوت کرد و خود با نخوت تمام بر تخت نشست و در حالى که سر مقدس امام حسین(ع) در مقابلش بود، اسرا را به حضور طلبید.

یزید از سر کبر و غرور، دشمنى دیرینه خود به خاندان پیامبر(ص) و اسلام و قرآن را یکجا آشکار کرد و اشعارى را به زبان آورد که نشانه کفر و بى اعتقادى او به اسلام بود. «اى کاش بزرگان قبیله من که در جنگ بدر کشته شدند. مى بودند و مى دیدند که ... ما بزرگان بنى هاشم را کشتیم و آن را به حساب جنگ بدر گذاشتیم و این پیروزى را در برابر آن شکست به دست آوردیم. هاشم «پیامبر(ص)» با حکومت بازى کرد والا نه خبرى از آسمان داشت و نه وحى بر او نازل شده بود و من از نسل خندف (قبیله مادرى اش که بدنام بودند) نیستم اگر از فرزندان احمد انتقام نگیرم.»

آنگاه که یزید اشعار کفرآمیز خود را پایان داد، زینب کبرا(س) چون شیرى خشمگین از جا برخاست و در جواب بلندپروازى و گردن کشى یزید، آیه شریفه اى از قرآن را تلاوت کرد. گزینش این آیه حاکى از حضور ذهن، آرامش خاطر و تسلط کامل او بر قرآن است.

«کافران خیال نکنند آنچه ما براى آنها پیش مى آوریم و آنها را مهلت مى دهیم. به نفع آنان و به خیر و سعادت آنها است. نه، بلکه این مهلت براى این است که بر گناهان خود بیفزایند و براى آنها عذاب خوارکننده در پیش است.»

حضرت زینب(س) با بیان این آیه در واقع به ادامه مبارزه و استمرار قیام عاشورا اشاره کرد و طولانى شدن ستم و بقاى ظالمان را نوعى عذاب براى آنان دانست و با کنایه به او فهماند که سرانجام آنها دوزخ خواهد بود و باید منتظر عذاب الهى باشند.موضوعات مرتبط: اسلام
[ چهارشنبه هفدهم خرداد 1391 ] [ 1:53 ] [ منجی ]

ولادت مولود کعبه مبارک

این شبها چه شده بهشتیان سرمستند/ بر درب بهشت طاق نصرت بستند/ از چره شاد و خندهاشان پیداست/ آماده دیدارعزیزی هستند.

این سلطنت عشق فقط لایق مولاست/ جز آل علی هیچ امامی نشناسیم/ ما نسل غدیریم و پس از رحلت احمد/جز حیدر کرار امامی نشناسیم.

 

 موضوعات مرتبط: اسلام
[ سه شنبه شانزدهم خرداد 1391 ] [ 1:53 ] [ منجی ]

زندگی کوتاه تر از آن است که

زندگی کوتاه تر از آن است که به خصومت بگذرد و قلب ها گرامی تر از آنند که بشکنند،آنچه از روزگار به دست آید به خنده نمی ماند و آن چه از دست برود با گریه جبران نمی شود،فردا خورشید طلوع خواهد کرد حتی اگر ما نباشیم.

موضوعات مرتبط: جملات پند آموز
[ جمعه دوازدهم خرداد 1391 ] [ 21:31 ] [ منجی ]

تا قیامت انتظارت می کشیم...

گر نیایی تا قیامت انتظارت می کشیم منت عشق از نگاه پر شرارت می کشیم ناز چندین ساله از چشم خمارت می کشیم تا نفس باقیست اینجا انتظارت می کشیم

موضوعات مرتبط: اشعار مهدوی
[ شنبه ششم خرداد 1391 ] [ 21:13 ] [ منجی ]